

26 augustus 2025
Karin deelt haar verhaal in De Pijncast
De Pijncast Aflevering 6 | Hoe ziet pijnrevalidatie er in de praktijk uit? Wat gebeurt er met iemand die jarenlang met pijn leeft, alle medische routes heeft doorlopen, en dan toch weer opbloeit? In aflevering 6 van de Pijncast gaan Rob Smeets en René Oosterwijk in gesprek met Karin. Een, destijds, 74-jarige oud-cliënt die op eigen initiatief bij CIR aanklopte. Wat volgt is een openhartig gesprek over vertrouwen, vallen, opstaan en opnieuw leren leven.
Ik dacht dat ik niet meer kon veranderen
Na een zwaar ongeval leeft Karin decennialang met chronische pijn. Er volgen talloze behandelingen, o.a. operaties, een pijnpomp, neurostimulator en acupunctuur. Maar verbetering blijft uit. Tot ze, na zes operaties in één maand besluit het anders aan te pakken.
Via een zoektocht komt ze uit bij het CIR-programma in Nederland (ze woont zelf in België). Ze volgt een op haar afgestemd individueel behandeltraject met intensieve begeleiding van psychologen, fysiotherapeuten en artsen. Het doel? Niet genezen, maar leren omgaan met de pijn en weer regie krijgen over je leven.
"Ik zou zeggen, wat voor ziektebeeld of welke aandoening je ook hebt. Zoek wel goede hulp, dat je er iets aan hebt. En dat je het ook kunt gebruiken om een fijn en prettig leven te hebben."
Oud-cliënt Karin
Ze zagen me echt. En dat was mijn redding
Karin vertelt hoe het programma haar confronteerde, op een goede manier. Er kwam ruimte voor emoties, voor oude patronen die niet meer werken en voor gedragsverandering. Ze leert rust nemen, grenzen voelen, en ontdekt opnieuw haar creativiteit. “Je balans hervinden, grenzen aangeven en bewaken. Dat heb ik geleerd.”
Een leven met meer ruimte
Inmiddels werkt ze weer als zzp’er in de zorg. Haar medicatie is afgebouwd, de pijn draaglijker. Benieuwd naar haar hale verhaal? Luister het in de 6e aflevering van De Pijncast
🎧 Spotify – De Pijncast aflevering 6 beluisteren
🎧 Apple Podcast – De Pijncast aflevering 6 beluisteren
🎧 Podimo – De Pijncast aflevering 6 beluisteren
📄 Leestip – Op de website van de Landelijke Pijn Organisatie vind je een uitgebreide weergave van deze aflevering.
Gerelateerde nieuwsberichten
-
Podcast De Pijncast11 september 2025
-
Podcast De Pijncast2 september 2025
-
Podcast De Pijncast15 augustus 2025
Aan de slag met jouw chronische pijn?
Om een behandeling te starten, heb je een verwijzing van je huisarts, medisch specialist of bedrijfsarts nodig. Wij helpen je graag op weg.